Kommande hämtningar

Mon, Oct 26
Kalmar Dämme
Äppelhämtning Kalmar Dämme 26/10 (rastplatsen)
Lämna dina äpplen för mustning! Endast förbokade äpplen, ingen Drop in!
Dela
Mon, Oct 26
Lindsdal centrum
Äppelhämtning LINDSDAL 26/10
Lämna dina äpplen för mustning! Endast förbokade äpplen, ingen Drop in!
Dela
Sat, Oct 24
Bredängs musteri och ciderbryggeri
Äppelinlämning Bredäng 24/10
Lämna dina äpplen för mustning!
Dela
Sat, Oct 17
Bredängs musteri och ciderbryggeri
Äppelinlämning Bredäng 17/10
Lämna dina äpplen för mustning!
Dela
Mon, Oct 12
Kalmar Dämme
Äppelhämtning Kalmar Dämme 12/10 (rastplatsen)
Lämna dina äpplen för mustning!
Dela
Mon, Oct 12
Lindsdal centrum
Äppelhämtning LINDSDAL 12/10
Lämna dina äpplen för mustning!
Dela
Sat, Oct 10
Bredängs musteri och ciderbryggeri
Äppelinlämning Bredäng 10/10
Lämna dina äpplen för mustning!
Dela
Mon, Oct 05
Kalmar Dämme
Äppelhämtning Kalmar Dämme 5/10 (rastplatsen)
Lämna dina äpplen för mustning!
Dela
Mon, Oct 05
Lindsdal centrum
Äppelhämtning LINDSDAL 5/10
Lämna dina äpplen för mustning!
Dela
Sat, Oct 03
Bredängs musteri och ciderbryggeri
Äppelinlämning Bredäng 3/10
Lämna dina äpplen för mustning!
Dela
Mon, Sep 28
Kalmar Dämme
Äppelhämtning Kalmar Dämme 28/9 (rastplatsen)
Lämna dina äpplen för mustning!
Dela
Mon, Sep 28
Lindsdal centrum
Äppelhämtning LINDSDAL 28/9
Lämna dina äpplen för mustning!
Dela
Sat, Sep 26
Trollbackevägen 24
Äppelhämtning Berga koloniområde
Lämna dina äpplen för mustning! Trollbackevägen 24-30, Östra parkeringen vid koloniområdet. Endast förbokade äpplen tas emot. Lägg till så många biljetter som du uppskattar att du har äpplen. En vanlig papperskasse rymmer ca 10-13 kg. Du betalar inget när du bokar utan först när musten är klar.
Dela
Sat, Sep 26
Bredängs musteri och ciderbryggeri
Äppelinlämning Bredäng 26/9
Lämna dina äpplen för mustning!
Dela
Mon, Sep 21
Kalmar Dämme
Äppelhämtning Kalmar Dämme (rastplatsen)
Lämna dina äpplen för mustning!
Dela
Mon, Sep 21
Lindsdal centrum
Äppelhämtning LINDSDAL
Lämna dina äpplen för mustning!
Dela
Sat, Sep 19
Bredängs musteri och ciderbryggeri
Äppelinlämning Bredäng
Lämna dina äpplen för mustning!
Dela
Mon, Sep 14
Kalmar Dämme
Äppelhämtning Kalmar Dämme (rastplatsen)
Lämna dina äpplen för mustning!
Dela
Mon, Sep 14
Lindsdal centrum
Äppelhämtning LINDSDAL
Lämna dina äpplen för mustning!
Dela
Sun, Sep 13
Bredängs musteri och ciderbryggeri
Extra äppelinlämning Bredäng
Lämna dina äpplen för mustning!
Dela
Sat, Sep 12
Bredängs musteri och ciderbryggeri
Äppelinlämning Bredäng
Lämna dina äpplen för mustning!
Dela
Mon, Sep 07
Kalmar Dämme
Äppelhämtning Kalmar Dämme (rastplatsen)
Lämna dina äpplen för mustning!
Dela
Mon, Sep 07
Lindsdal centrum
Äppelhämtning LINDSDAL
Lämna dina äpplen för mustning!
Dela
Sat, Sep 05
Bredängs musteri och ciderbryggeri
Äppelinlämning Bredäng
Lämna dina äpplen för mustning!
Dela
Sun, Aug 30
Bredängs musteri och ciderbryggeri
Äppelinlämning Bredäng
Lämna dina äpplen för mustning!
Dela
Sat, Aug 29
Bredängs musteri och ciderbryggeri
Äppelinlämning Bredäng
Lämna dina äpplen för mustning!
Dela

Bredängs

Bredäng 272A

37375 Jämjö

hej@bredangs.se

+46(0)708-710664

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon

© 2020 Bredängs